Kahire Yunus Emre Enstitüsünde Bayram Geleneği Yaşatıldı

Yazıcı-dostu sürüm

Kahire Yunus Emre Enstitüsü bereketin, paylaşmanın, mutluluğun adı olan Kurban Bayramı vesilesiyle sosyal medya hesaplarında düzenlediği ve sosyal medya takipçileri tarafından yoğun ilgi gösterilen Bayram Özel Çekilişi’yle 100 kişiye Türk kahvesi ve Türk lokumu hediye etti.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınından tüm sosyal hayatla beraber bayramlaşma kültürü de etkilendi. Bayramları bayram yapan, bayram ziyaretleri ve hediyeleşmeyi bu bayramda da devam ettirebilmek adına düzenlenen çekilişle, Türklerin bayramlaşma ziyaretlerinin vazgeçilmezi olan Türk kahvesi ve lokumu 20’si Türk, 80’i Mısırlı olmak üzere toplam 100 takipçiye hediye edildi.

Bayram geleneğinin yaşatılması adına yapılan bu çalışmalardan duydukları memnuniyeti gerek mesaj gerek yorumlarıyla ileten sosyal medya takipçileri Yunus Emre Enstitüsüne teşekkürlerini dile getirdi.

Diğer Etkinlikler

2021 Yunus Emre ve Türkçe yılı çerçevesinde; Kahire Yunus Emre Enstitüsü tarafından Mısır, Bosna Hersek, Filistin, Fas...

16 Mart 2021 tarihinde, Kahire ve Rabat Yunus Emre Enstitüleri tarafından düzenlenen Uluslararası Konuşma Kulübü'nün...

Türk kültürü ve Türkçeye ilgi duyan binlerce Mısırlı tarafından takip edilen Kahire Yunus Emre Enstitüsü, sosyal medya...